Jak działa rekuperacja oraz klimatyzacja – czy warto ?
10 lutego, 2021
Kurs na kierowcę pogotowia
11 lutego, 2021

 

Zadbane biuro albo innego typu zakład pracy to detal, na jaki klienci zwracają uwagę, decydując się na kontakt z firmą. Mając na celu dobre pierwsze wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o porządek. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba sprzątająca na etacie może sobie nie poradzić, z tego powodu duża ilość firm rozważa wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Nic zadziwiającego, że firmy sprzątające są znacznie bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające?

Serwis firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. W momencie nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto konkretnie opisać w umowie, które czynności są wymagane, a obok tego kiedy będą wykonywane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a czasem sprzątają praktycznie cały czas – np. w handlowych galeriach. Trzeba też określić częstość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy na tydzień, natomiast tam, gdzie zwykle przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok okresów sprzątania, powinno się pomyśleć o oczekiwanych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg albo usuwanie śmieci. W usługi wlicza się też mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje także pranie dywanów albo mebli tapicerowanych. Dostępne są też okresowe usługi, np. mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dobranie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej rozmiaru i pobliskiego terenu.

Jak znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej najlepiej rozpocząć od przeanalizowania proponowanych usług, żeby zdobyć pewność, że odpowie konkretnym potrzebom. Oprócz tego warto zobaczyć oceny i umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, potwierdzających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm , które przekonują do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też sposób pracy. Pracownicy powinni być zarządzani w taki sposób, żeby robienie usług przebiegało porządnie i terminowo. Trzeba zwrócić uwagę też na zachowanie grafika pracowników oraz na dane na listach kontrolnych, dokumentujących czas wykonywanych usług. By znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, należy również zainteresować się środkami czystości oraz urządzeniami stosowanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie samodzielnie udostępniał potrzebny sprzęt i środki myjące, lepiej sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma . Niekiedy firmy zachęcają do współpracy, zapewniając wykorzystanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, jakich nie da się nabyć w zwyczajnym sklepie albo galerii.

Z jakiego powodu warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się zyskowne z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze takie rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Oprócz tego, w przypadku, gdy nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, usuwamy taki przymus z innych pracowników, za sprawą czego mogą skupić się na przydzielonych im zadaniach, które generują faktyczne przychody. Co więcej profesjonalne firmy sprzątają o wiele lepiej i dokładniej, a przy tym w pełni dyskretnie, jeżeli dostosujemy czas czyszczenia, żeby nie utrudniał pracy innych. W ten sposób wnętrze miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta i zachęca potencjalnych klientów. Ponadto firma sprzątająca przeważnie troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Jeżeli kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka wiadomość jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, aby nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje też na samopoczucie pracowników oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu łatwiej skupić się na biznesie.

Sprzątanie firm Toruń cennik

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok