Zakładamy działalność – jakie są formy opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Liposukcja laserowa Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, którego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale także korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga minimalnego, zupełnie niewidocznego później nacięcia, aby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, aby stały się płynne i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w przeciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma też dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, która jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tłuszcz. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w przeciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są transportowane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg tej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, aby uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok