Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady

Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu
28 marca, 2017
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
30 marca, 2017

Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady

Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep

W pomieszczeniach, w których znajdują się schodki, muszą koniecznie być zamontowane balustrady o dopuszczalnej wielkości. Jest to ten element domu, który ma zagwarantować asekurację wszystkim domownikom – szczególnie dzieciom oraz osobom starszym. Dzisiaj istnieje tyle stylów barier, że faktycznie jest w czym wybierać. Trzeba wyszczególnić tu chociażby balustrady ażurowe i kompletne. Pierwsze pomiędzy słupkami posiadają elementy zapełniające prześwitujące, przykładowo przygotowane ze szkła. Balustrady całkowite instaluje się wewnątrz budynków publicznych oraz są stworzone przeważnie z wyjątkowo mocnego materiału, przykładowo marmuru. Można je naturalnie umieścić w lokum dwupoziomowym lub domku jednorodzinnym, aby urozmaicić wygląd wnętrza oryginalną konstrukcją.

Jaki wybrać wzór balustrady?

Po pierwsze należy zastanowić się rzeczywiście: czy schody razem z z barierą będą częścią odróżniającą się w mieszkaniu, czy będą pełniły tylko funkcję pożyteczną (oraz mają dostosować się do otoczenia)? Warto pomyśleć, jakie przedmioty będą pasować, jak ma wyglądać cała struktura i ile pieniędzy jesteśmy w stanie przekazać na jej wybudowanie. Krótko mówiąc rzecz ujmując chodzi o to, ażeby wpasować wybrane części do charakteru miejsca np. kunsztownie zdobionych nóg drewnianych w zabytkowych meblach, drewnianych nasad na podłokietniki lub ciosanych poręczy.

Balustrada może być ulokowana jedynie po jednej krawędzi schodków, w przypadku kiedy po drugiej mieści się ściana. Niekiedy może być też charakterystycznym fragmentem w domu – w przypadku kiedy konstrukcje zainstalujemy po obydwu częściach. Jeśli jesteśmy w okresie aprobaty planu mieszkania, musimy zawrzeć także schody z poręczami. Projektant, który uważa, iż są bezużyteczne, z pewnością nie jest ekspertem. Zwłaszcza, jeżeli stwierdza, iż będziemy mieli wiele wolnej przestrzeni oraz powyższe ograniczenia krótko mówiąc nie są potrzebne. Korzystniej zainwestować w coś, co powinno chronić przed upadkiem, a poniekąd utratą życia.

W jakim momencie zamontować balustradę?

Można to wykonać w czasie stawiania stopni – w obszarach, w których mają być włożone tralki są instalowane oddzielne pręty (w dalszej kolejności są wyrzucane). Następną opcją jest zrobienie balustrady po wybudowaniu schodków. W opisanym przypadku musimy wywiercić delikatnie wyloty oraz rozlokować konstrukcję. Dobrym pomysłem jest umieszczanie balustrady na brzegach schodków, przez co powierzchnia do chodzenia krótko mówiąc nie zawęża się aż tak bardzo. W niektórych mieszkaniach możemy zauważyć także konkurencyjne rozwiązanie. Jeżeli przymocowanie poręczy jest nierealne z uwagi na zbyt mało miejsca, wtedy umieszcza się proste bariery. To one oddzielają przestrzeń otwartą od stopni oraz zapewniają domownikom bezpieczeństwo.

Każda balustrada bez względu na typ musi koniecznie utrzymać dorosłego człowieka, jaki z rozmachu na nią wpada. Chodzi o to, by zatrzymała jego ciężar i mówiąc w skrócie nie była nieprzewidzianym czynnikiem przyczyniającym się do wypadku. Kolejną sprawą jest zapewnienie bezpieczeństwa maluchom, które w czasie gry będą chciały wpychać głowę pomiędzy szczeble. Rozstaw tralek nie powinien być więc mniejszy niż 12 cm. W innym przypadku możemy przygotować się na wyciąganie drążków i zamykanie balustrady czymkolwiek innym. Dodatkowo barierki powinny być odgrodzone od ściany na co najmniej 5 cm, czyli w takim oddaleniu, by można było mocno złapać się poręczy. Elementy ze szkła koniecznie muszą posiadać lepsze parametry. W przypadku zbicia drobne fragmenty nie mogą okaleczać.

Z czego składa się balustrada?

Tralki – to najzwyczajniej w świecie proste drążki które są przytwierdzane w ziemi. Do nich przyczepia się pochwyt oraz „dopełnienie”. Sporo producentów dodatków meblowych potrafi wytworzyć tralki tradycyjne, tralki kręcone albo tralki przeróżnie rzeźbione. Muszą dobrze wkomponowywać się w otoczenie. Drążki drewniane są uzyskiwane z najdoskonalszej jakości drewna, m. in. sosnowego. Prócz mieszkań można je instalować na balkonach. Przeważnie są najefektowniejszym motywem balustrady, jeżeli przygotuje je zawodowy rzemieślnik.

Poręcze – inaczej mówiąc pochwyty, zatem te części balustrady, za które po prostu łapiemy wchodząc po stopniach. Wiodą wzdłuż schodków i dają mocne podparcie. Muszą być dostosowane do wyglądu balustrady, krótko mówiąc nie może ślizgać się po nich dłoń oraz powinny posiadać dobrą wielkość.

Uzupełnienie balustrady – więc część balustrady, jaka znajduje się pomiędzy tralkami. Najczęściej montuje się tutaj moduły mające uniemożliwić wypadnięcie. Mogą być wykonane z gęsto umocowanych tralek, dekorowanych słupków drewnianych, szkła w metalowych obramowaniach lub z metalu o jakimkolwiek kształcie.

Balustrada z drewna do klasycznego domu

Spora liczba odbiorców najczęściej wybiera bariery z drewna, bowiem zdają egzamin w każdym mieszkaniu niezależnie od wyposażenia. Możemy dopasować standardowe, surowe drążki bądź pięknie ozdabiane. To samo tyczy się pochwytów. Drewno jest surowcem przyjemnym w obróbce, nie wychładza dłoni i mamy szansę je zaimpregnować (lub pomalować na wybrany kolor). Dobrze jest zamontować balustradę z identycznego drewna, z jakiego są stworzone schody (ponieważ w innym przypadku nie będzie prezentowało się to elegancko). Należałoby również pamiętać, że drewniane elementy nadają wnętrzom wzniosłości, stąd też nadają się jedynie do dużych mieszkań.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się więcej kliknij w link – Nogi drewniane sklep

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok