Księgowość dla firm – krótki poradnik
27 stycznia, 2017
Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian
27 stycznia, 2017

Funkcjonalna pompa ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Sektor instalacji grzewczych wciąż rozwija się w żwawym tempie. Produkowane są innowacyjne energooszczędne technologie, które odzyskują ciepło z otaczającego nas środowiska. Nawet nie zdajemy sobie sprawy co obecnie może stanowić źródło ogrzewania Doskonałą alternatywą dla klasycznych układów grzewczych jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowym, jak i tradycyjnym budownictwie, zapewniając mieszkańcom optymalne warunki termiczne i konkretne oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w różnorodnych rodzajach (w zależności od źródła odzyskania ciepła) i w często skrajnych wersjach cenowych (zależnie od zastosowanej techniki). Przeważnie producenci troszczą się o to, ażeby pompy ciepła były użyteczne i kompaktowe, by nie pochłaniać zbyt dużej ilości miejsca w budynkach mieszkalnych. Większość tych urządzeń pracuje w bezgłośnym trybie, co jest kolejnym, ważnym plusem. Najważniejsze jest jednak, iż jakakolwiek pompa ciepła redukuje wydatki pokrywające ogrzewanie domu, co jest głównie podawanym czynnikiem, dla którego wiele ludzi inwestuje w tą technologię.

Jeśli budujesz dom, lub planujesz zrekonstruować stary system ogrzewania, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Dalej przedstawiamy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich dokładną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – najpopularniejszy model

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa sugeruje, przerabiają powietrze zewnętrzne i powietrze zużywane jako pierwotne źródło ciepła. Podobnie jak inne maszyny grzewcze, ten gatunek pompy gwarantuje zasilanie w ciepło systemu wewnętrznego ogrzewania (c.o.) oraz wytworzenia ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc sprawne połączenie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i kontenera buforowego wody grzewczej. Wykorzystanie pompy ciepła powietrze – woda umożliwia bez jakiegokolwiek problemu ogrzać apartament o wielkości 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Co więcej, znaczna ilość pomp ciepła na powietrze posiada także funkcje chłodzenia, co dopuszcza jej zastosowanie przy dowolnej temperaturze.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku gruntowych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest ziemia. Te maszyny są odmiennie określane geotermalnymi pompami ciepła i odznaczają się wyższą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy chłodniejszych temperaturach. Najlepszą wydajność mają w wyposażeniu, gdy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która zawsze ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Pompy ciepła typu grunt perfekcyjnie funkcjonują w budownictwie jednorodzinnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Kolejną opcją jest użycie wody jako podstawowego źródła ciepła. Taki wariant pompy ciepła zasilany jest kolejną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo kształtuje ostateczną wydajność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny może uzyskać wysoką wydajność, choćby w trakcie najzimniejszych zimowych nocy (nawet 6 krotnie więcej). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Zasada działania pompy ciepła

Pomimo rożnych źródeł ciepła, zasada pracy pompy ciepła jest właściwie bardzo podobna w każdym modelu. Każda pompa ciepła złożona jest źródła pobierające ciepło z góry i z dołu. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda płynąca dalej w całej instalacji grzewczej. Należy zaznaczyć, że pompa ciepła nie tworzy ciepła, lecz odzyskuje je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, oferowanym systemem grzewczym. Ogromna wydajność energetyczna jest efektem oryginalnej budowy. Zainstalowany jest parownik, który przewodzi energię termiczną z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Dalej sprężarka spręża ogrzany gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten przechodzi dalej do kondensatora, który zasila w ciepło wodę ogrzewającą cały dom. To co jest ubocznym produktem z procesu odzyskania ciepła zostaje dostarczone do parownika. Cykl kończy się, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego działania.

Producenci wysokiej jakości urządzeń grzewczych dbają nie tylko o doskonałą skuteczność energetyczną, ale również o estetykę wykończenia. Pompy ciepła nie są zbyt duże i łatwo adaptują się do mieszkań o różnorodnej kubaturze. Mogą być operowane bezdotykowo przy użyciu funkcjonalnej aplikacji, bądź pilota. Wyposażone są również w różnorodnego rodzaju opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co wzmacnia komfort obsługi. Ponadto mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy dystrybutorem nowoczesnych pomp ciepła poprawiających skuteczność energetyczną Twojego mieszkania. Proponujemy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz montaż całych instalacji grzewczych. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Odwiedź naszą stronę i poznaj dokładną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok