Warning: include_once(/opt/alt/php-xray/php/smart-advice-plugin/cl-smart-advice.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-content/mu-plugins/cl-smart-advice.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php82/root/usr/share/pear') in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398
Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian – Syngen

Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian

Funkcjonalna pompa ciepła
27 stycznia, 2017
Pozycjonowanie stron internetowych Wysoka pozycja w rankingu Google kampanie promocyjne
Pozycjonowanie strony www
27 stycznia, 2017

Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie domu może zwiększyć skuteczność energetyczną? Naturalnie. Z energooszczędnością zmierzają w parze oszczędności finansowe, ze względu na zminimalizowanie wydatków na ogrzewanie Profesjonalne ocieplenie mieszkania sprawi, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Kalkulacja jest zatem dość prosta.

W szerokim spektrum produktów izolacyjnych pojawiła się jakiś czas temu pianka poliuretanowa – lekka, wnikająca w zaciemnione miejsca, gwarantująca optymalną ochronę termiczną. Po prostu niezastąpiona w najmniejszym calu. W bieżącym poradniku chcielibyśmy Wam zaprezentować ją z bliska, by dowieść, że w sektorze budowlanym czasem należałoby postawić na innowacyjność, a nie na typowe rozwiązania.

Izolacja natryskowa, bo w taki sposób też określa się technologią wykorzystującą piankę PUR, doskonale odnajduje się w najtrudniejszych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane często wykorzystują ją w budownictwie lokalowym, jak i fabrycznym. Podstawową cechą pianki PUR jest jej niska waga, w porównaniu do innych materiałów ociepleniowych. Dzięki tej wartości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co znacznie poszerza możliwości jej przeznaczenia. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dzisiejszym poradniku. Czytajcie dalej!

System otwartokomórkowy do wnętrz

Jak sama nazwa sugeruje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą kompozycją komórek. Wodę nie utrzymuje się wewnątrz domu, lecz lekko przepływa przez warstwę izolacji na zewnątrz. Wskazana zaleta profesjonalnie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest wyjątkowo niski. Niezmiernie ważnym atutem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako czynnika spieniającego. Oznacza to, że ten rodzaj ocieplenia jest wyjątkowo ekologiczny i może być z powodzeniem wdrażany w każdej konfiguracji budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie polecana w budownictwie pasywnym, w którym najlepiej sprawdzają się o skutecznych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przenosi ciepła, przez co zostaje ono zachowane w mieszkaniu. Powstrzymuje natomiast dopływ kurzu i minimalizuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najskuteczniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

System zamkniętokomórkowy o szerokim zastosowaniu

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma jeszcze większe przeznaczenie, niż izolacje o otwartych komórkach, a to przez wzgląd na zwartą konstrukcję komórek. Izolacja zamkniętokomórkowa nie wchłania wilgoci, jest odporna na zgniatanie i może być stosowana w pełnym kręgu temperatur. Co więcej charakteryzuje się dużo wyższym czynnikiem przewodzenia ciepła. Te właściwości powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji ze stali chłodni, czy rurociągów. Z uwagi na gęstą konsystencję buduje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Zalety pianki PUR

Pianka PUR powstaje jest z dwóch istotnych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w związaniu z wodą tworzą pianę o zwartej kompozycji i wyjątkowych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje dopiero w miejscu montażu, co zdecydowanie przyspiesza czas wykonania ocieplenia. Miękka postać pianki wpływa na to, że dociera ona w skomplikowane wnętrza, eliminując tym samym powstanie tzw. mostków termicznych, co było nierealne przy aplikacji tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża struktury budynku. Z tego względu może być wdrażana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy renowacji starszych budynków, czy przy budowie hal magazynowych o imponującej wielkości. Warto nadmienić też, że izolacja pianką jest bardzo wydajna. Nie ulega biodegradacji, co oznacza, że utrzymuje swoje właściwości przez wiele lat. Zatrzymuje ciepło w domu w chłodne dni i nie doprowadza do zbytniego nagrzania się pomieszczenia w lato – działa zatem dwu biegunowo. Ponadto pianka PUR nie wywołuje jakichkolwiek reakcji uczuleniowych, co rozszerza grono jej zwolenników. Nie jest również interesującym surowcem dla gryzoni, czy robaków, których obecność w mieszkaniu jest raczej zbędna. Pianka PUR to po prostu praktyczny materiał ociepleniowy.

Pianka poliuretanowa może być używana w urozmaiconej skali temperatury i w ciężko dostępnych płaszczyznach. Jest to najwłaściwszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka PUR może być używana w budownictwie mieszkalnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest materiałem ekonomicznym, ekologicznym i dogodnym dla osób cierpiących na alergie. Aplikacja izolacji natryskowej zajmuje praktycznie parę chwil. Chyba nie musimy już Was dalej uświadamiać, że ocieplenia z pianki poliuretanowej są najbardziej stabilne i najbardziej efektywne. Wstąp na stronę www firmy KDK Pro – ekspertów od izolacji natryskowej i poznaj szczegółową ofertę: Ocieplanie poddasza

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok