Profesjonalne projektowanie ogrodów
18 stycznia, 2017
Projektowanie stron – rozwiązania na każdą kieszeń
24 stycznia, 2017

Co to jest pozycjonowanie stron? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie na reklamę mojej strony internetowej? Jakie efekty daje pozycjonowanie stron? jaki jest koszt pozycjonowania stron? To najbardziej powszechne pytania zadawane przez Klientów agencją interaktywnym zanim wybiorą tego rodzaju usługę.

Skuteczność pozycjonowania zależy od wielu czynników, jak i wykorzystywanych metod. Agencje SEO wręcz konkurują między sobą w mówieniu o tym jak szybko wzrasta pozycja pozycjonowanej przez nich strony i wiedzy na temat „tajnego algorytmu Google”. Często zdarza się tak, że te jednostki, oferujące przystępne cenowo i szybkie pozycjonowanie, po pewnym czasie prowadzą do ukarania stron swoich Klientów przez Google. Działają poprzez spamowanie, które w przeważnie zawsze okazuje się dla nas bardzo niekorzystne. Pozycjonowanie nielegalnymi technikami nie jest zatem dobrym wyjściem, a praca nad podniesieniem takiej strony do wcześniejszej pozycji zajmuje często cały rok.

W poniższym artykule po kolei pokażemy Wam czym jest skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie stron internetowych. Warto zaznajomić się z tym poradnikiem, żeby zawsze być pewnym, że nie daliśmy się nabrać oszustom, których w branży internetowej nie brakuje.

Co zyskasz dzięki pozycjonowaniu stron?

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że żyjemy w czasach Internetu. Przedsiębiorstwa, których strony www są chętnie klikane, zyskują jeszcze więcej w rzeczywistości. Popularność tych witryn nie jest wyłącznie kwestią przypadku, ale dokładnie przemyślanej kampanii reklamowej. Metody takie jak pozycjonowanie stron, czy prowadzenie profilu na Facebooku, czy Instagramie podwyższa szansę firm na zdobycie wielu nowych Klientów. Dlaczego pozycjonowanie stron uważane jest za najskuteczniejszą metodę? Argument jest niezwykle łatwy w zauważeniu – ilość użytkowników wyszukiwarek, którzy za jakiś czas mogą zostać Twoimi Klientami.

Z pewnością nie raz szukałeś firm w sieci. Najczęściej za pewne używałeś w tym celu wyszukiwarki Google. Po użyciu konkretnej frazy, np. Hydraulik Toruń, pokazała Ci się lista wyników. Idąc tokiem myślenia im wyższym tym lepszy, klikałeś na strony firmowe, które uplasowały się na szczycie tej listy. Tak też działa ponad ¾ użytkowników popularnych wyszukiwarek internetowych. Normalne jest, że wszyscy zwracają uwagę na pierwsze 10 pozycji na liście naturalnych wyników, a rzadko który z nas przechodzi na kolejne strony. Zatem najważniejszym plusem pozycjonowania, jest szansa zainteresowania swoją stroną szerszego kręgu odbiorców.

Jak wygląda pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie strony oddziałuje na optymalizację jej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Strony układane są w tym rankingu w określonej kolejności, adresującej do ich trafności z wpisywaną frazą kluczową. Układanie tej listy zajmują się autoboty Google, których funkcjonowanie opiera się na wysoce złożonym algorytmie, unowocześnianym co kilka miesięcy. Pozycjonowanie jest zatem dość skomplikowanym procesem, często odkrywanym metodą wieloletnich testów, gdyż żadna agencja interaktywna na świecie nie ma dostępu do tajnego algorytmu. Wykonując konkretne procedury w kodzie strony i obserwując zmiany jej pozycji, mam możliwość jedynie domniemać jakie są czynniki oddziałujące na skuteczne pozycjonowanie. Według nas są to między innymi:

  • optymalizacja strony – zwiększenie wydajności i dopracowanie kodu strony spowodują, że dana witryna będzie bardziej przyjazna dla autobotów wyszukiwarki. Niepozornie duże znaczenie ma również bogactwo fraz kluczowych w tekstach na stronie.
  • liczba wyświetleń strony – zadbanie o odpowiednią ilość wysokiej jakości linków zewnętrznych, jak i wewnętrznych sprawi, że identycznie jak nowi Klienci, boty Google też z łatwością zauważą konkretną stronę. Aby stworzyć bogate zaplecze linków zewnętrznych możesz zainwestować w własne zaplecze pozycjonerskie.
  • częste aktualizacje – wysokiej jakości i intrygująca zawartość strony to jedno, a częste aktualizacje strony to drugie. Interesujące dla Google strony to te, na których ciągle coś się dzieje. Dzięki aktualizacjom zadbasz także o nowych Klientów.
  • responsywność – jest obecnie priorytetem nr 1, dlatego że co raz bardziej rozwijająca się grupa ludzi używa urządzeń mobilnych. Strony responsywne dostosowują się do rozmiaru danego ekranu i działają wydajnie w każdej chwili, co jest kolejnym plusem dla robotów Google.

Zostały tu wymienione tak naprawdę nieliczne przykłady czynników oddziałujących na wzrost pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Większość agencji zajmujących się pozycjonowaniem zaczyna pracę z Klientem od zaplanowania słów kluczowych. Najlepsi specjaliści pomogą Ci znaleźć takie słowa, dla których zaawansowany wzrost pozycji strony będzie kwestią czasu. Niektóre firmy zaoferują Ci postawienie własnego zaplecza SEO, lub wykorzystanie z ich zasobów. Może to być dobry pomysł. Jest to sygnał, że firmy te dbają o Klienta, a nie naciągają go na nic nie dający spam, który jak już się dowiedzieliście, może sprowadzić Waszą stronę na złą drogę. Co do kosztów, typowe pakiety pozycjonowania oferowane są w cenie od 100 złotych na miesiąc. Czy jest to wygórowana cena? Nie, jeśli zdasz sobie sprawę ilu nowych Klientów możesz zyskać tylko przez fakt, że Twoja strona znajdzie się na wyższej pozycji niż strony konkurencji. Jeszcze jedno – skutki pozycjonowania widoczne są dopiero po kilku tygodniach. Jeżeli któraś agencja zaoferowała Ci znacznie krótszy termin, można się domyślać, że stosuje zabronione techniki.

Zależy Ci na bezpiecznym pozycjonowaniu – kliknij na naszą stronę i zacznij współpracę z nami: pozycjonowanie stron

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok