Sklep internetowy przygotowany przez WordPress i WooCommerce

Nowoczesne izolacje termiczne budynków
2 lutego, 2021
Gabinet stomatologiczny
2 lutego, 2021

Sklep internetowy przygotowany przez WordPress

WordPress, jako w tej chwili jedna z najpopularniejszych i często stosowanych platform do projektowania stron internetowych ma również dodatkową zaletę. Najciekawsze dodatki zawierają się we wtyczkach, a dzięki wtyczce WooCommerce to także świetne narzędzie do założenia własnego sklepu internetowego. Ze względu na to, że WordPress działa w oparciu o własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest łatwy w obsłudze dla użytkowników i umożliwia tworzenie stron i sklepów internetowych bez konieczności wykorzystania specjalistycznej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest absolutnie wkomponowaną w WordPressa wtyczką, jaka przerabia stronę na WordPressie w profesjonalny sklep internetowy. Jej obsługa, zwłaszcza że jest również w polskiej wersji językowej, jest całkiem łatwa i gwarantuje dużo opcji. Za jej pomocą można uzupełniać produkty, ich opisy oraz parametry, grafiki, ceny, a także stan magazynowy. Z kolei osoby korzystające ze sklepu internetowego zyskują funkcję koszyka i w prosty i bezpieczny sposób mogą dokonać zakupu.

Z jakiego powodu warto stworzyć sklep internetowy używając WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce powstała z myślą o użytkownikach WordPressa, co oznacza, że jest dopasowana do jego potrzeb, a jej procedura dodawania jest bardzo prosta. Poza tym bardzo dużo szablonów i motywów jest zgodnych z WooCommerce, a więc graficzna oprawa, elementy układu albo działanie sklepu internetowego na WordPressie jest łatwe do edytowana. Wystarczy podstawowa ilość wyobraźni i wiedzy, żeby stworzyć sklep internetowy dopasowany do potrzeb, a obok tego interesujący wizualnie i przyjazny dla klientów.

Co tak samo ważne, budując sklep internetowy w oparciu o WordPress posiada się pełną kontrolę nad całym sklepem. To wyróżnia WooCommerce w porównaniu do sklepów internetowych abonamentowych, to łatwe  modyfikacje wyglądu i funkcjonalności sklepu, przy pomocy specjalistów. Sklepy internetowe na WordPressie są tak popularne, że w celu rozwiązania problemu można nie tylko zwrócić się o wsparcie profesjonalnych firm, ale także szukać na grupach, na forach czy blogach wsparcia ekspertów i osób, które wcześniej poradziły sobie z podobnym problemem.

Pozytywem WooCommerce jest również to, że posiada ogromny zakres własnych, rozbudowanych dodatków. Popularność sklepów internetowych na WordPressie sprawia, że developerzy bez przerwy tworzą osobne dodatki i wtyczki poświęcone WooCommerce. To sprawia, że jeżeli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy sprawdzić dostępne rozszerzenia i bardzo możliwe jest to, że niezbędne do pracy dopasowane rozszerzenie jest dostępne od dawna. Obok tego WooCommerce często eliminuje konflikty między wtyczkami i motywami w czasie aktualizacji.

Uruchomienie sklepu internetowego za pomocą WordPress

Dodanie WooCommerce do WordPressa jest nietrudne. Wszystkim, co trzeba zrobić to w sekcji wtyczek wyszukać WooCommerce. Po aplikacji wtyczki, w pasku administratora pojawiają się nowe opcje, w których możliwe jest uzupełnianie produktów, kierowanie zamówieniami albo płatnościami oraz zapisywanie informacji o klientach. Oprócz tego dostępne są też raporty, statystyki i analizy sprzedaży.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie funkcjonalności WooCommerce są zupełnie bezpłatne. Chociaż nieodpłatna wersja zapewnia wiele, niektóre przydatne w sklepie internetowym opcje mogą wiązać się z kosztem. Między innymi płatne rozszerzenia dotyczą możliwości płatności internetowych, integracji z kurierami, sklepami portali społecznościowych (np. na Facebooku), albo rozwiniętych funkcji mechanizmów ofert i opinii. Część płatnych rozszerzeń posiada nieodpłatną wersję, chociaż może zdarzyć się tak, że do prawidłowego funkcjonowania sklepu internetowego na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Bezpieczeństwo i wsparcie sklepu internetowego na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to ważna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są bezustannie ulepszane przez autorów, z powodu czego są oceniane jako bezpieczne. Kłopotem mogą być jednak inne wtyczki, które nie za każdym razem są całkowicie zgodne ze sobą, dlatego mogą w pewnym zakresie stanowić dostęp do witryny. Z tego powodu, warto instalować rozsądną ilość rozszerzeń, przede wszystkim tych absolutnie koniecznych do stworzenia sklepu. Aby zagwarantować bezpieczeństwo sklepu internetowego w oparciu o WooCommerce i WordPress warto na bieżąco aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje zazwyczaj nastawione są na usuwanie luk i błędów. Oprócz tego dojście do konta administracyjnego oraz serwera FTP powinien mieć przede wszystkim właściciel sklepu internetowego i np. osoby wsparcia technicznego. Ponadto hasła dostępu powinny być zawsze wyjątkowo skomplikowane, żeby zapewniały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Należy również postawić na solidny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz wsparcie fachowców. Pomoc techniczna może stać się nieoceniona, gdy pokaże się przeszkoda, z którą trudno będzie wygrać samemu. Obok współpracy z fachową firmą, jaka trudni się wsparciem technicznym w zakresie WordPressa, wiele rozwiązań kłopotów znajduje się na blogach i forach internetowych lub na grupach. Niekiedy wystarczy zadać w takim miejscu pytanie i poczekać na odpowiedź. Jeżeli jednak kłopot wymaga szybkiej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklepy internetowe

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok