Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące
5 października, 2016
Skuteczność w ocieplaniu – pianka pro
4 listopada, 2016

Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki od firmy Ultrapak

Jakakolwiek linia technologiczna musi posiadać optymalną maszynę rozlewniczą, przy użyciu której artykuł bezproblemowo znajdzie się w opakowaniu. Nie może w nim być zbyt małej jego ilości, gdyż nie dopełni standardów i zostanie zignorowany, ani za dużo – wywoła duże straty rachunkowe. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można zamówić innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w opcji monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak oznaczają się wytrzymałą stalową strukturą oraz wysoką efektywnością. W salonie firmy można liczyć na szeroką konsultację ekspertów, którzy od bardzo długo funkcjonują w zawodzie. Nalewarki można dostosować do specjalnych życzeń Kupującego, np. określonego artykułu, skuteczności bądź toku rozlewu. Perfekcyjnie sprawdzą się w wielorakich branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów mlecznych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami oraz bez dodatków. Efektywność nalewarek zawiera się w przekroju od 3.000 do 90.000 napełnionych butelek w przeciągu pojedynczej godziny. Maszyna zapełnia szklane oraz syntetyczne butelki oraz konserwy. Do gęstych, kleistych, mających konkretniejsze części przetworów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj np. o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne i motorowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Wśród dozownic wyodrębnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe i grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET i kegów ze stali rdzoodpornej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Czołowym typem są maszyny rozlewnicze tłokowe, które wprowadzają produkt w opakowania z wykorzystaniem profesjonalnych tłoków znajdujących się w cylindrach. Dowolny tłok zasysa miarę wody mineralnej albo wina oraz nalewa ją do poszczególnych butelek. Porcja może mieć od 5 – 1200 ml. Dowolna głowica posiada osobny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe dobrze sprawdzą się przy nalewaniu artykułów z gazem. W zasobniku buforowym tworzone jest wysokie ciśnienie, dzięki któremu gazowany napój zanadto się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe stosuje się zwykle do sączenia towarów w butelki szklane i PET. Są to np. majonezy albo przetwory, które mają gęstość „rzadką”, pieniącą się lub średniolepką. Sprawdzą się w dziedzinie kosmetycznej oraz chemicznej, bo są w stanie ulokować w plastikowej butelce od 100ml – 10 l wyrobu. Nalewarki podciśnieniowe dopasowuje się do nalewania alkoholi czy innych płynów bez CO2. Tu artykuł jest zasysany przy zastosowaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest dużo niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są niezwykle precyzyjne przy odmierzaniu produktu z wykorzystaniem urządzeń do pomiaru objętości lub masy – czyli przepływomierzy. Występują np. w typie elektromagnetycznym oraz masowym. Maszyny rozlewnicze do nalewu w kegi PET potrafią działać z wielorakimi wariantami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® i Key Keg® Slim Line. Nalewarki do rozlewu w opakowania Bag-in-Box, a dokładnie maszyna STERILBOX, mogą być wyposażone w dźwignię. Wykorzystując ją operator rozwiera i zawiera kegi. Nalewarki w kegi ze stali nierdzewnej – MASTERKEGS – dostosowuje się szczególnie do przemysłu winiarskiego i piwowarskiego.

Oferta całych linii technologicznych dopasowanych do konkretnego produktu

Firma Ultrapak może jednocześnie opracować całą linię technologiczną. Zawsze profesjonaliści przedsiębiorstwa opierają się na oczekiwaniach Nabywcy, m.in. co do przetworu, jaki będzie przy jej użyciu przetwarzany, jaką przestrzeń ma ona obejmować? Do obecnej chwili z propozycji firmy zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (przygotowujący wódkę Bols) oraz Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być utworzone w wariancie monobloków albo trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Zainteresowany może wybrać spośród czterech modeli – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W technologii aseptycznej albo Ultra Clean. Dzięki wymienionym technikom można bardzo szybko sączyć przetwory wyjątkowo nieodporne bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym czasie zdatności do skonsumowania. Linie technologiczne przygotowane przez Ultrapak odznaczają się indywidualnym wyglądem, wysoką produktywnością przy równoczesnym uwzględnieniu oszczędności poboru energii i wypełnianiem wszelakich wymogów higieny. Partnerstwo z rynkowymi potentatami w zakresie wytwarzania maszyn przemysłowych dało przedsiębiorstwu Ultrapak sposobność na pozyskanie docenienia w oczach Zainteresowanych. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack oraz grupa CFT. Dzięki wymienionym firmom linię technologiczną można zaopatrzyć w maszyny etykietujące, zakrętarki, tunele pakujące, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do prowadzenia korekt i in.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – NALEWARKI

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok