Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące

Escape room – pokój pełen tajemnic
8 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
7 października, 2016

Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w tworzeniu aplikatorów etykiet. Pierwotnie osadzanie naklejek przeprowadzało się za pośrednictwem procedurze „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były jednak tak potężne, iż firma zdecydowała się na projektowanie urządzeń niestandardowych. Firma Ultrapak posiada więc w swojej ofercie rozmaitego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich aplikatory wieloczęściowe, etykieciarki rotacyjne i etykieciarki liniowe. Pierwsze przeznacza się do aplikowania rozmaitych nalepek, przykładowo papierowych, samoprzylepnych oraz adhesleeve. W tym momencie dostępne są trzy rodzaje etykieciarek złożonych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Natomiast maszyny karuzelowe perfekcyjnie sprawdzą się do nakładania papierowych etykiet przy produkowaniu spirytusu, wina czy artykułów spożywczych. Ostatni rodzaj aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – przeznaczone są do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nanosić etykiety na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie technologie są wykorzystywane przy etykietowaniu artykułów? Otóż dzisiaj wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykiety samoprzylepne (self – adhesleeve). Nowatorskim rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niefunkcjonalność nakładania etykietek z rolki za pomocą kleju topliwego, gdyż wymusza on wykorzystywanie kolejnych środków chemicznych, przykładowo rozpuszczalników. Po pierwsze mnoży to zasadniczo koszty etykietowania, po drugie – źle oddziałuje na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – procedura ta jest niedoskonała. W liniach o sporych wydajnościach najlepiej wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nanosić banderole z efektywnością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj zespół maszynowego scalania rolki. Sumując: Ultrapak jest autoryzowanym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie nanosić etykiety plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nieprzezroczyste, transparentne, wykonane z papieru, plastikowe i banderole cięte z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Ultrapak jako renomowany dystrubutor etykieciarek P. E. Labellers

Maszyny etykietujące oferowane przez Ultrapak posiadają kilka podstawowych własności: ergonomiczne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozdzielające, karuzelę wewnętrzną i samocentrujące platformy. Ergonomiczne kontury etykieciarek dotyczą wszelakich osłon i ram maszyny, co wyraźnie poprawia poziom bezpieczeństwa. W katalogu firmy znaleźć można następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na szczególną uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza rewelacyjnie sprawdzi się przy nanoszeniu naklejek z papieru na górną część opakowań. Jest doskonała do wprowadzania nalepek w formie litery „L” oraz „U” z wykorzystaniem kleju zimnego bądź połączenia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa aparaty rotacyjne daje możliwość wykonania po sobie dwóch funkcji: ułożenia na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (przy użyciu drugiej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na wyjątkowo dużą wydajność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 założonych etykiet w czasie godziny. Banderole mogą być wyprodukowane zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium owej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (bądź zaczep rolki), zespół cięcia banderoli, receptory markerowe, sensory śledzenia napięcia folii, bęben do przesyłania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie likwidujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Model Rollmatic można w łatwy sposób dopasowywać za sprawą ekranu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz przystosowuje się mechanicznie. W zależności od modelu posiada urządzenia zabezpieczające, centralny system smarownic, system śledzenia oraz wydawania etykiet, urządzenie zatrzymujące, komputerowy układ naciągania oraz układania folii, automatyczne dostrzeganie końca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do kierowania maszyną, detektor małego poziomu kleju, system recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i osłony zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z aparatu liniującego etykiety, walca transferowego, cylindra tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (bądź dwoma) oraz wałka klejowego. Fundamentalnymi zaletami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na jednej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, obniżona ilość postojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niewielki pobór energii i zmniejszenie wydatków na części zamienne.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta kliknij w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie firmy Ultrapak można opracować wraz z konsultantami poszczególne maszyny pakujące, które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak i całościowe rozwiązania. Zgrzewarki, paletyzatory, dzielniki rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Ładowanie odbywa się z zastosowaniem nowych metod w obszarze otrzymywania próżni, duszenia w workach próżniowych i napowietrzania produktu. Ważnym wariantem pakowaczek są te, które umieją bezbłędnie zawinąć wołowinę, pozostawiając jego atuty smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nietrudne w oczyszczaniu, renowacji, serwisie oraz naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne elementy wymienne. Zwykle są zaopatrzone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują różnorodne technologie zgrzewania: za pośrednictwem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu z częścią do odcięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to potrafią one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i workami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można poklasyfikować na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są produkowane głównie jako maszyny wykonujące funkcję układania towaru na paletach oraz depaletyzacji. Jest to znacznie wygodniejsze oraz skuteczniejsze rozwiązanie. Pełne projekty pakowaczek są tworzone na bazie indywidualnych wymogów Interesanta, przykładowo. jego życzenia co do wydajności danej linii technologicznej. Jednocześnie połączenia pomiędzy maszynami są w niniejszy sposób opracowywane. Odbiorcy mogą więc dobrać linię do konkretnego artykułu, przykładowo. płatków owsianych.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok