Depilacja laserem medycznym
28 lutego, 2017
Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych
4 marca, 2017

Bezbolesne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Bydgoszcz Zabiegi leczące nadmierną potliwość Nadpotliwość

Czym jest nadmierne pocenie się?

Wydzielanie potu jest „zdarzeniem” zupełnie zwyczajnym. Dzięki niemu usuwamy związki trujące ustroju oraz regulujemy ciepłotę ciała (np. w trakcie letnich dni). Organizm ludzki ma zwykle do 3 milionów gruczołów, które uwalniają pot. A jeśli jest go nadmiernie dużo? Doznajemy, że spływa nam po czole niezależnie od temperatury na zewnątrz? W takiej sytuacji możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest tylko małym kłopotem kosmetycznym, lecz również chorobą. A jak doskonale wiadomo – dolegliwości należy usuwać z paru powodów. Najważniejszym z nich jest bezspornie dyskomfort, doznawany zazwyczaj w środowisku innych ludzi. Generalnie przyczynami nieumiarkowanego wytwarzania potu są czynniki objawowe i fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia z oczywistymi zakłóceniami, jakie aktualnie mają miejsce w naszym organizmie, przykładowo z hormonalnymi dysfunkcja w pracy tarczycy), neurologicznymi (przykładowo zespół Rossa), chorobowymi (przykładowo silnymi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu właściwie nie musi dotyczyć indywidualnej partii ciała, przykładowo pach. Jeśli chodzi o zdrowe pocenie się, to jako standardowe czynniki wyliczyć możemy choćby stres, lęk albo aktywność fizyczną. Mamy na nie choćby względny wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeżeli chcemy naprawdę wiedzieć czy cierpimy na nadmierne wytwarzanie potu, trzeba zgłosić opisany fakt lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. Wtedy on wykona z nami wyczerpujący wywiad, rozpatrzy miarę „zjawiska” oraz powiadomi nas o przeciwwskazaniach do leczenia. Nade wszystko zleci nowe badania, np. test Minora. Wygląda on tak: części ciała, w których potrafi zachodzić nadmierna potliwość, są powleczone jodyną oraz obsypane skrobią. Intensywne zabarwienie podsuwa istnienie schorzenia. Inną kwestią jest jej leczenie za pomocą charakterystycznych taktyk. Absolutnie nie chodzi tu o zanurzanie nóg przez 30 minut w preparacie z liśćmi z orzecha włoskiego albo o masową zmianę ubrań. Są to pospolite techniki, niemniej zazwyczaj mało funkcjonalne.

Zabiegi regulujące nadmierną potliwość

Do środków bezinwazyjnych zaliczają się jontoforeza, zastrzyki z jadu kiełbasianego. oraz kuracja z wykorzystaniem lasera. Jeżeli mamy na uwadze dwa pierwsze, wtedy skutek łagodzenia dolegliwości utrzymuje się co najwyżej kilka miesięcy. Jonoforeza polega na niszczeniu kanałów jonowych za pomocą prądu i materiałów cholinergicznych, zaś botoks zmierza do „niedowładu” połączeń nerwowych (w sposób odwracalny), które uzupełniają pojedyncze części ciała w pot. Najlepszą z technologii jest leczenie nadpotliwości laserem, ponieważ w wygodny i bezbolesny sposób modyfikuje procesy wytwarzania potu. Program Accent Ultra bazuje w skrócie na zastosowaniu branżowych głowic, które wysyłają fale infraczerwone. Przykłada się je do wyselekcjonowanych partii figury, gdzie na początku rozpoznano nadmierną produkcję potu. Jeden zabieg trwa zazwyczaj do pół godziny, natomiast w jego czasie właściwie nie zauważa się jakiegokolwiek bólu, palenia, kłucia itp. Mamy możliwość się bez nerwów uspokoić. Co ważne – promienie lasera wcale nie nie jest czynnikiem powstawania śladów, niedoskonałości oraz nie nadwyręża oplatających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Właściwie nie każdy ma opcję poddać się kuracji laserowego łagodzenia nadmiernej produkcji potu. Do podstawowych zastrzeżeń należy mocna opalenizna, ciąża, nowotwory, bliznowce, pompa insulinowa, nadwrażliwość na światło, padaczka bądź nieleczona cukrzyca. Tak naprawdę którąkolwiek dolegliwość należy od razu skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, a dopiero wówczas kosmetologiem. Powinniśmy wiedzieć o tym, że na kilka tygodni przed zabiegiem (jeśli medyk nie będzie widział większych problemów) wypada przerwać pić zioła czy zażywać je w postaci pastylek. Chodzi tu o wszystkie słynne zioła, przykładowo wyszczuplające, oczyszczające czy regenerujące. Analogiczna reguła odnosi się do farmaceutyków, przykładowo leków homeopatycznych, leków przeciwgrzybicznych, przeciwtrądzikowych, wyselekcjonowanych leków uspokajających lub szczepionek. Około pół roku musimy poczekać od odstawienia preparatów, jakie posiadają w swojej kompozycji pochodne witaminy A. Wyłącznie po wskazanym czasie mamy szansę iść na zabieg łagodzący nadmierne wytwarzanie potu. Absolutnie nie możemy też używać wybranych kosmetyków, m in. żeli z piżmem, olejkiem lawendowym i sandałowym, specyfików przeciwbakteryjnych czy antyperspirantów. Przed zabiegiem nie można pić jakiegokolwiek napojów wysokoprocentowych. Jeśli napoczniemy choćby kieliszek czerwonego wina, trzeba darować go sobie na jeden dzień. Dlaczego istnieje tyle przeciwwskazań? Światło lasera to skumulowane światło, jakie ma możliwość sparzyć skórę. Innymi słowy: światło padające właśnie na konkretny rejon (bardzo redukuje się jego rozpraszanie). Jeżeli skóra właściwa pod wpływem niektórych okoliczności będzie na nie o wiele bardziej wrażliwa, w takiej sytuacji ma szansę dojść do dotkliwych efektów. Na przykład retinoidy wchodzą po prostu z wiązką lasera, w interakcje, które mogą być impulsem do poparzeń. Planujesz wiedzieć o wiele więcej? Wejdź w owy odsyłacz – Leczenie nadpotliwości

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok