Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje pełen pakiet zabiegów, które trwale poprawią urodę, bez konieczności stosowania surowych ćwiczeń oraz diet, co więcej wiele z nich wykonywana jest bez skalpela oraz nie zobowiązuje do specyficznych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej używają co raz to nowocześniejszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają stan skóry, zwalczają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Rozwiązania medycyny estetycznej cieszą się szerokim zainteresowaniem ze względu na to, że wraz z postępem technologii stają się znacznie mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie potrzebują przewlekłego okresu zdrowienia; bardziej osiągalne – ceny zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także co raz bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI POPRAWIAJĄCE URODĘ

Laser

Obecnie lasery mają szerokie zastosowanie w klinikach medycyny estetycznej. Realizowane badania i wykorzystujące je w pracy technologie pozwoliły na radzenie sobie z niedoskonałościami skóry i figurą ciała. Do najczęściej przedstawianych funkcji laserów w dziedzinie poprawy urody zaliczają się odmładzające zabiegi, likwidujące ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a także blizny i rozstępy. Laser wykorzystywany jest również w walce z nadmiernym tłuszczem ( lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że botox toksyna botulinowa jest znany dzięki medycynie estetycznej od lat, to ciągle znajduje co raz to nowsze funkcje. Poza eliminowaniem zmarszczek oraz zmniejszaniem nadpotliwości co raz częściej wykorzystywany jest też w leczeniu bruksizmu i migren, a także zmianie wyglądu bez konieczności korzystania z chirurgii plastycznej, na przykład poprzez uniesienie opadającego czubka nosa albo zmniejszenie poziomej zmarszczki między brodą a ustami. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, liftingujące nici to stosunkowa nowość, która jest znacznie mniej inwazyjna, a przynosi zbliżone efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Wpływa to pobudzająco na wytwarzanie kolagenu, co jednocześnie regeneruje, wzmacnia oraz podnosi skórę. W przeciągu 12-18 miesięcy nici wchłaniają się, a z racji tego dają lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna dba także o to, by w ofertach były też zabiegi, które usuwają nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki nowoczesnym technikom można łatwo i zazwyczaj bez bólu pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich miejsc, jak brzuch, uda, pośladki albo ramiona. W zależności od sposobu, może być wystarczająca nawet pojedyncza wizyta w gabinecie kosmetologicznym lub niewielka seria skutecznych zabiegów. Zwykle na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, ponieważ niechciany tłuszcz jest wyrzucany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są endermologia, kriolipoliza albo na przykład liposukcja laserowa. Niestety takie metody, chociaż likwidują nawet 30% tłuszczu, nie zastępują ćwiczeń oraz diety, a zaledwie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, wydzielany z krwi lub komórek tłuszczowych. Zazwyczaj ma to na celu odnowienie oraz regenerację tkanek. Najbardziej popularne w tym dziale jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wtłacza się pod skórę przez kilkukrotne nakłucia zazwyczaj w okolicach twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki ulegają autoregeneracji: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu oraz rozwoju naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko poprawiają wygląd, elastyczność i gęstość skóry, wygładzają zmarszczki lub likwidują inne niedoskonałości, ale także potrafią regenerować oraz odtwarzać zniszczone komórki, co jest stosowane też w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej głównym celem jest odnowienie i nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia za pomocą igieł kwasu hialuronowego i aminokwasów, witamin oraz wyciągów roślinnych w specjalnych mieszankach, które mają niezwykle pozytywny wpływ na stan skóry. W ten sposób można też przyjmować preparaty wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która spowalnia procesy starzenia i jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje nie tylko poprawki estetyczne, ale szeroką gamę usług, jakie promują zdrowy tryb życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a także badania potrzebne do pielęgnacji zdrowia organizmu. Z reguły są to również specjalistyczne porady na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji oraz metod relaksacji. Wszystko z uwagi na to, że wypielęgnowana skóra wolniej się starzeje, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są zdecydowanie trwalsze.

Medycyna Estetyczna

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok