Warning: include_once(/home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-content/mu-plugins/cl-smart-advice.php): Failed to open stream: No such file or directory in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398

Warning: include_once(): Failed opening '/home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-content/mu-plugins/cl-smart-advice.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php82/root/usr/share/pear') in /home/ddr529/public_html/syngen.com.pl/wp-settings.php on line 398
Gabinet stomatologiczny Toruń – zabiegi chirurgiczne – Syngen

Gabinet stomatologiczny Toruń – zabiegi chirurgiczne

Metody budowy dachu – wytrzymałe budownictwo na lata
8 lutego, 2021
Leczenie ortodontyczne
8 lutego, 2021

Co należy do zadań chirurga stomatologa?

Chirurg stomatolog wykonuje wiele różnych, przeważnie problematycznych zabiegów w stomatologii. Tyczy się to usuwania chorób jamy ustnej, szczęki, tkanek miękkich oraz twarzoczaszki. Mowa o zabiegach z dziedziny naprawy wad zgryzu, usuwania zapalnych stanów, eliminowania guzów czy torbieli, plastyki tkanek kostnych oraz miękkich. Chirurg stomatolog również aplikuje implanty. Do zabiegów przeprowadzanych przez Stomatologa chirurga szczękowego należy usuwanie ósemek, chirurgiczna resekcja zęba oraz sterowana regeneracja kości pod implant zębowy, a do tego jego wszczepienie.

Wyrywanie ósemek

O ile ósemki pojawiają się w ludzkiej jamie ustnej jako ostatnie, z reguły sprawiają dużo nieprzyjemności. Z reguły poprawnie rozwiniętych zębów się nie narusza. Zdarzają się jednak takie przypadki, co oznaczają, że niezbędne okaże się usunięcie ósemki. Wtedy powinno się wybrać się do chirurga stomatologa szczękowego, który zaradzi na problem.

Przważnie proces wyrastania ósemek jest utrudniony na przykład z powodu braku miejsca w jamie ustnej. Ósemki, jakie nie mogą poprawnie wyjść, napierają na inne zęby. To sprawia przeważnie trudny do zniesienia ból i poruszanie sie innych zębów. Niewielka ilość miejsca dla wszystkich zębów może wywoływać kłopoty podczas szerokiego otwierania ust. Dla pacjenta to pewien dyskomfort, którego warto się pozbyć.

Usuwanie ósemek przez chirurga stomatologa szczękowego właściwe jest także wtedy, kiedy ząb uszkadza próchnica. To niestety może bez przeszkód atakować inne zęby, z tej przyczyny powinno się usunąć jej źródło. Bywa też tak, że blisko zęba powstaje silny stan zapalny dziąsła, z reguły wywołany właśnie zmianami próchniczymi. W takim wypadku usunięcie ósemki przez chirurga stomatologa szczękowego jest jedynym sposobem usunięcia problemu.

Chirurgiczna resekcja zęba w gabinecie dentystycznym

Zabieg leczenia kanałowego jest ogromnie dokładnym zabiegiem, a endodonta, czyli stomatolog, który przeprowadza leczenie kanałowe, korzysta z mikroskopu, bywa tak, że niełatwo jest dostać się do wszelkich rozgałęzień kanału zębowego. W takiej sytuacji potrzebna jest resekcja chirurgiczna zęba. Taki zabieg polega na dotarciu do przeoczonej części kanału zębowego, w którym zostało zakażenie.

Często resekcja zęba niezbędna jest, kiedy stomatolog nie może dojść do zęba. Na przykład z uwagi na dziwną budowę kanału. Czasem jest tak, że wokół zmienionej tkanki znajduje się torbiel albo ropień. W tej sytuacji nie ma możliwości dotarcia do zęba przez leczenie kanałowe.

Wykonujący zabieg stomatolog chirurg nacina tkankę śluzówki, żeby dostać się do kości oraz porządnie sprawdzić ząb i zlikwidować zaatakowane przez chorobę fragmenty. Chirurg dentysta przeprowadza resekcję zęba pod mikroskopem. To sprawia, że zabieg jest niezwykle dokładny i pozwala stomatologowi dojść do wszystkich rozwidleń kanału zębowego. W chwili, kiedy kanał jest już dobrze oczyszczony wypełnia go stomatologicznym cementem.

Sterowana regeneracja kości

Z powodu utraty lub ekstrakcji zęba z czasem rozpoczyna się zanik kości. Dochodzi do tego przez utratę nacisku będącą skutkiem braku zęba. Kiedy bardzo szybko stomatolog chirurg szczękowy nie przeprowadzi zabiegu implantacji zęba, zanik kości staje się przeszkodą do wykonania zabiegu. Aby dało się zaaplikować implant później potrzebna będzie sterowana regeneracja kości. Polega ona na odbudowie kości przy pomocy biomateriałów. Materiały pobierane są bezpośrednio od pacjenta lub ewentualnie świni albo krowy. Dzięki zawartm białkom i leukocytom sterowana regeneracja kości jest bezpieczna, a proces gojenia przebiega zdecydowanie szybciej. Jeżeli materiał kostny pobierany jest od pacjenta, zazwyczaj stomatolog chirurg pobiera go z brody, bądź żuchwy. Zasadniczym celem zabiegu sterowanej regeneracji kości jest uaktywnienie komórek odbudowujących kość. Po wykonaniu sterowanej regeneracji kości stomatolog chirurg może bezpiecznie zająć się wszczepieniem implantu stomatologicznego.

Gabinet stomatologiczny

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok