Protezy stomatologiczne – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Proteza w jeden dzień

Przywykliśmy do tego, że leczenie w klinice stomatologicznej przeważnie rozkłada się na wiele wizyt. W głównej mierze w czasie leczenia z dziedziny ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki pozwalają dentystom na pomniejszenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie u stomatologa. Dzięki obecnym metodom implantologicznym gabinety stomatologów udostępniają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech podczas jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest możliwa właściwie od ręki.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych protez

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Różnica pomiędzy tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębów w klinice stomatologicznej, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, bazuje na metodzie wstawiania implantów. Zwykle aplikowane są tzw. dwufazowe implanty. Taki rodzaj stomatologicznego leczenia charakteryzuje się tym, że najpierw wstawiany jest implant, a następnie w drugiej fazie stomatolog mocuje protezę. Te dwa etapy izoluje kilkumiesięczny proces osseointegracji, to jest proces, gdy implant wiąże się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant dentystyczny oraz kość zwiążą się na dobre, proteza może być umieszczona przez stomatologa.

W sytuacji uzupełnienia implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, w jakich pełen proces aplikacji implantów i oparcia na nich protezy odbywa się w trakcie jednej wizyty. Warto jednak zauważyć, że procedurę wszczepienia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić konkretne badania diagnostyczne u dentysty, aby pełen proces leczenia stomatologicznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie diagnostyki stomatolog organizuje kompleksowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie są potrzebne do wykonania modelu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta wykona w jeden dzień. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Bez tego wcześniej potrzebne okaże się leczenie stomatologiczne, żeby nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Początkową fazą leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie przygotowywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Stomatolog ocenia stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest także pobranie odpowiednich wycisków, na podstawie których stomatolog protetyk spreparuje dobrą uzupełnienie protetyczne. Co ważne pacjent ma do wyboru parę możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może wybrać różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach sprawdzi się korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku bezzębia zazwyczaj wskazywana przez stomatologów jest technika oparcia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 lub All on 6. W tym czasie stomatolog ustala także koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie dentystycznym. W tej fazie stomatolog wszczepia cztery albo sześć implantów zębowych, a następnie bezpośrednio tymczasową protezę. Z jakiego powodu mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Bez względu na technikę – implantów jedno- lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Tymczasowa proteza zapewnia pacjentowi całkowity komfort i właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy dentystycznej pozwala na osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z twardym i uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z którego może korzystać tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im bezpieczny proces złączenia z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po wygojeniu implantów, kiedy protezę tymczasową zastępuje właściwa proteza. Z reguły na taki zabieg należy umówić się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Ten element też zostanie włączony w czasie tworzenia planu leczenia dentystycznego. Ostateczna odbudowa protetyczna sporządzana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana do każdego pacjenta, dzięki czemu posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie właściwej higieny i ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie instrukcje lekarz stomatolog rzecz jasna omawia z pacjentem podczas kolejnych wizyt. To istotne, żeby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 lub All on 6

Jednofazowe aplikowanie implantów najczęściej przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Zwykle aplikuje się je w przypadku osób z pełnym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem otrzymania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy ilości implantów, na jakich zostanie osadzona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami protezę da się zamontować na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na technikę All on 4 czy technikę All on 6, obie zapewniają wysoką stabilizację protezy, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa i nie wypada w czasie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają przede wszystkim osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko czterech albo sześciu implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok