Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

Spadek podlegający opodatkowaniu – prawnik radzi
15 kwietnia, 2017
Czy praca w księgowości się opłaca?
19 kwietnia, 2017

Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

prawnik z torunia kancelaria adwokacka alimenty długi z powodu alimentów

Jak rodzić sobie z niepłaceniem alimentów przez byłego męża?

Jeżeli od prawie trzech miesięcy na rachunku w banku nie zostały uwzględnione alimenty na córkę, mamy szansę podjąć właściwe kroki, by je odzyskać. Niestety systematycznie różne sprawy innych ludzi wykazują jak jest to długotrwałe oraz ile możemy zarazem stracić nerwów. W wypadku zatwierdzenia „układu” środki muszą zawsze wpływać cięgiem. Jednak w sytuacji werdyktu sądu – nie za każdym razem tak to się rozgrywa. Natychmiast po orzeczeniu wyroku byli współmałżonkowie często nie pragną ze sobą „debatować”, a bywa również tak, że były partner zmienia miejsce zamieszkania, przykładowo zaczyna przebywać za granicą. Męczą się z tym oboje i malutkie dziecko, jakie musi mieć dostarczone godne warunki mieszkania. Alimenty bynajmniej nie są „pozorem”, przy użyciu którego możemy zaspokajać subiektywne fanaberie. Są poświęcone oczywiście dla dziecka. To niepełnoletnie dziecko jest bezpośrednim odbiorcą takich zasobów finansowych nawet wówczas, jeśli samodzielnie nimi nie włada. Jakim sposobem poradzić sobie w sytuacji, kiedy przez trzy miesiące zostało zarejestrowanych kilka groszy z powodu alimentów na niepełnoletnie dziecko?

Najpierw pamiętajmy, by skontaktować się z z dłużnikiem, nawet w przypadku kiedy jest to szczególnie męczące. Uzasadnienie motywacji natychmiastowo gwarantuje szansę wybrania dalszej koncepcji. Jeśli to nie poprawia sytuacji, spotykamy się z brutalnością bądź ciszą, musimy wynająć biegłego adwokata, który zainteresuje się dotkliwą dla nas sprawą od początku do końca. Musi to być niezawodna osoba, czyli taka która zaangażuje się, będzie wspierać o każdej porze dnia i nocy oraz wyłoży wszelkie komplikacje prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Mamy szansę niezależnie wyselekcjonować komornika, u którego złożymy formularz egzekucyjny. Właściwie należy sugerować się położeniem biura i liczbą interesantów, których egzekutor musi obowiązkowo obsłużyć w swoim „rejonie”. O szczegóły powinniśmy zapytać zaufanego prawnika, który stwierdzi, jakie kancelarie będą umiały efektywnie podjąć się zajęcia dóbr… oraz są nieopodal byłego partnera. Trzeba podać wszystkie dane, które mamy o ówczesnym partnerze – numery kont bankowych, numery tablic rejestracyjnych, akcje, miejsce pobytu, NIP i informacje dotyczące posiadanych nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli dobrze wiemy, iż były mąż ma określony kapitał (w wielu przypadkach ten starannie kamuflowany), musimy wszystko zakomunikować komornikowi.

Nieefektywna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, iż nie posiadamy obecnie żadnych możności na odebranie środków pieniężnych. W sytuacji, gdy osiągamy założenia dochodowe, mamy szansę wnioskować o środki z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja jałowa to inaczej mówiąc nieotrzymanie alimentów na małe dziecko przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą przedsięwzięte stosowne działania względem zadłużonego. Przede wszystkim były partner zostanie zaproszony do sprostowania sprawy. Musi szczegółowo przedstawić swoją sytuację prywatną oraz finansową, m.in. podstawy niepłacenia alimentów. Prócz tego będzie od niego żądane złożenie oświadczenia majątkowego.

W sytuacji, kiedy były mąż nie ma pracy albo bezowocnie poszukuje zajęcia, musi obowiązkowo wpisać się jako osoba bezrobotna w Urzędzie Pracy. Musi ponadto przyjąć ofertę pracy zarobkowej, bo w przeciwnym przypadku będzie uznany za „uchylającego się od obowiązku alimentacyjnego”. Skoro utrzymuje firmę, jaka nie zapewnia żadnych dochodów, też musi zapisać się w urzędzie, lecz teraz już jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli były mąż wdraża wszelkie zaprezentowane czynności (a mianowicie „kooperuje”), w zasadzie nie można nic więcej zrobić. Nawet, jeśli środków finansowych nadal nie ma. Określone czynności wdraża się wtedy, jeśli przez ubiegłe pół roku nie spłacił on więcej aniżeli połowę alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

Gdy dłużnik ustawicznie wstrzymuje się od wpłacania alimentów na dziecko, zostaje dłużnikiem ścigany przez organy państwowe. W owej sytuacji powinniśmy oddać kwestionariusz o ściganie za wykroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi w tym miejscu po prostu o „stałą niealimentację”, to znaczy okoliczności, w których były mąż w ogóle nie chce płacić, alimentów, bo „ma taki kaprys” i w ogóle nie ma jednocześnie żadnych uzasadnionych powodów (wszelkie informacje musi koniecznie objaśnić nam nasz prawnik). Jednocześnie można wysłać podanie do starosty, aby zatrzymano prawo jazdy takiemu „delikwentowi” i wpisano go do BIG. Krótko mówiąc nie będzie miał opcji otrzymać jakiegokolwiek pożyczki z banku, prócz znanych pożyczek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeśli dowiedzieliśmy się, iż były mąż rzeczywiście miał dorobek, tymczasem powierzył go dowolnemu członkowi rodziny, w takich okolicznościach możemy oddać należyty pozew: skargę pauliańską (o której wspomina prawo cywilne) lub oznajmienie o popełnieniu nadużycia, jakie ma na celu utrudnić zaspokojenie potrzeb wierzycieli. Mamy możliwość też apelować o „alimenty od rodziców dłużnika”, kiedy on nie jest w ogóle w stanie ich płacić.

Jeżeli planujesz dowiedzieć się dużo więcej, wejdź w link obok – www.prawnik-torun.net

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok