Czym jest pojazd uprzywilejowany oraz jakie daje mu to przywileje
28 sierpnia, 2020
Termiczny kubek idealny dla każdego
29 sierpnia, 2020

Termokubek dla każdego

O kubkach termicznych przypominamy sobie przważnie w sezonie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko utrzymują gorąco, ale też są dobre do noszenia chłodnego picia w upały. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do korzystania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na długo utrzyma ciepło herbaty oraz chłód picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli przwidujemy zakup termicznego kubka, warto na początek przemyśleć kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim bardzo istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego zastosowanie oraz możliwość zatrzymania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać ciepło lub zimno w środku na porządanym poziomie, ale także zapewniać komfortowy sposób picia. Trzeba także wybrać kształt kubka oraz jego pojemność. Kubki termiczne o małej pojemności nie sprawdzą się na długich wędrówkach, ze względu na to w tej kwestii lepiej dostosować pojemność kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma również wartość pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w aucie, lepiej by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny doskonały do biura, do pracy

Kubki termiczne zazwyczaj kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dobrać od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki termiczne, jakie mają długi okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić wzorzysty termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w różnych wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te krócej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być najlepiej lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Dlatego najczęściej kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo niedrogie, mają dużo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Łatwo zmieszczą się do tornistra i nie sprawią trudności w obsłudze. I choć nie tak długo zachowują zimno lub ciepło i są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozpadną się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się też na spacer, kiedy potrzebujemy lekkiego kubka, ale nie polegamy długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie temperatury jest istotne, rozsądniej zdecydować się na kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a ponadto nie zawierają związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się podczas wycieczki?

Wybierając się na dłuższą wycieczkę najbardziej chcemy, by termiczny kubek jak najdłużej zachowywał ciepło lub chłód picia w środku. Ze względu na to najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Te kubki termiczne najdłużej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, dlatego że są doskonale izolowane, co sprawia, że utrzymują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Co więcej mają solidną konstrukcję i są odporne na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka jest tylko jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W aucie powinniśmy bardzo uważać, dlatego termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i dobrze zachowuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, by byłby odpowiednie do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe i świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty najczęściej cenimy produkty z dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój wyjątkowy charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe także charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

www.kubek-termiczny.pl

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok