Oprawa wizualna uroczystości weselnych
6 grudnia, 2016
Warunki budowy biogazowni
16 grudnia, 2016

Porady na temat dekoracji ślubnych

dekoracje ślubne Toruń

Ceremonia ślubna to dla zdecydowanej większości par młodych kluczowe wydarzenie w ciągu całego życia. Nic dziwnego, że narzeczeni troszczą się o to, aby ich ślub był niepowtarzalny. Więc wiele przyszłych par ogromną wagę przywiązuje do tego, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest między innymi to w jaki sposób prezentuje się restauracja, a także wnętrze miejsca, w którym odbywa się ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne w trakcie wesela, a więc ogólnie rzecz ujmując – idzie o kwestie oprawy wizualnej.

Mamy za sobą czasy, gdy wystarczył pojedynczy nijaki kwiat na stolikach, tęczowe baloniki czy papierowe obrusy. I nie powinno to zaskakiwać – przecież jest to szczególnie ważna ceremonia i możliwości na zrobienie jej cudownej oprawy wizualnej jest rzeczywiście sporo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje ślubne i co czym dobrze jest pamiętać?

Organizacja ślubu a dekoracje

Dekoracje weselne są zwykle stworzone kryształu, drewnianych elementów, albo z materiałów tkaninowych. Jeżeli chodzi o przeważające kolory, to nie muszą to być tradycyjna biel, czy odcienie różowego lub czerwieni. Coraz częściej pary decydują się na różne barwy, nierzadko niezwykle intensywne. Popularnością cieszy się przykładowo fioletowy, błękitny lub szafirowy.

Nadal szczególnie częstym motywem dekoracyjnym na weselach jest nastrojowe światło ledowe. Jest ono proste w montażu, prezentuje się ładnie, a przede wszystkim tworzy fantastyczne wrażenie. A dodatkowo oświetlenie może ukryć pewne minusy pomieszczenia, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast oświetlenia ledowego, wybierają latarnie bądź po prostu świece.

Gdzie umieszcza się dekoracje ślubne?

Zasadniczo to mamy możliwość wszystko przyozdobić, bo dekoracje nie muszą być ani nudne, ani banalne, możliwości są wręcz nieograniczone: od ozdób z kwiatów (takie jak bukieciki na stoliki), przez dobrane oświetlenie sali. Natomiast gdy idzie o charakterystyczne i najczęściej ozdabiane elementy na imprezach weselnych, to naturalnie są to stoły oraz siedzenia. Na stoliki najczęściej umieszcza się kompozycje kwiatowe w fantazyjnych flakonach, wizytówki z nazwiskami gości weselnych, drobne podarunki. Na krzesła zakłada się estetyczne futerały, przyozdabia je się ponadto tasiemkami i bukiecikami. Na specjalną wzmiankę zasługuje również „kącik” pary młodej, który często wyróżnia się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Jeżeli chodzi o pomysły na dekoracje ślubne, często elementy dekoracyjne przyjęcia ślubnego korespondują z obecną porą roku. Przykładowo latem na stolikach stawia słoneczniki, zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne możemy również zaprojektować tak, aby korespondowały one z charakterami pary bądź ich zainteresowania. Tak jest przykładowo w wypadku ślubów, gdzie współmałżonkowie są z odmiennych kultur i zależy im na połączeniu ich obu kultur.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Ale z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle rzeczy związanych z planowaniem ślubu, znajdzie się również czas na wyszukiwanie odpowiednich dekoracji ślubnych? Pary, które wesele mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór dekoracji weselnych był nie tylko żmudny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt finalny ich samodzielnego ozdabiania daleko odstawał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Dziś wybór ozdób oraz możliwości ich użycia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym wątkiem, wybór spośród tylu ofert, może zupełnie zrazić. A nie zapominajmy, że przecież ozdoby dotyczą nie tylko pomieszczeń. To także na przykład ozdoby na samochód albo dekoracja drzwi prowadzących na salę.

Jednak nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z oryginalnych dekoracji weselnych. Para nie musi także zgadzać się na dekoracje weselne, które są „w zestawie” zarezerwowanej restauracji czy innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są mdłe i często nie pasują np. do stylu imprezy weselnej tła muzycznego itp.. Ponadto zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje ślubne odbijały charakter ich związku, a nie były powieleniem każdego ostatniego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy powierzyć fachowej firmie, która wyczaruje wymarzony nastrój w tak znaczącym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich zamysłów, ekspert pomoże wam dokonać wyboru, wskaże inne możliwości, zainspiruje, a najważniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i żmudne.

Dekoracje ślubne warto zlecić profesjonaliście

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub sali weselnej ma jeszcze dodatkowe korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba kupować ozdób na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na dekoracje, które efektownie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozkładanie i wyszukiwanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest bardzo uciążliwe. Zresztą znaczna część z motywów dekoracyjnych jest niepraktyczna do wykorzystania we swoim mieszkaniu.

Organizacja ślubu przez agencję

Przede wszystkim taka firma przedyskutuje z tobą twoją ideę uwzględni twoje plany i potrzeby, skonsultuje z tobą motyw główny dekoracji weselnych, w tym także barwy i zestawienie kilku z nich a potem stworzy projekt dekoracji ślubu.

Takie wyjście posiada dużo zalet. Prócz tego, że nie trzeba się zadręczać się, tym, czy wszystko zostało zrobione i czy dekoracje będą do siebie pasować to jeszcze zaoszczędzicie bardzo dużo czasu oraz nerwów. Jeżeli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach weselnych, to z pewnością dobrze jest poznać możliwości, które oferuje agencja ślubna. Aby otrzymać więcej informacji o dekoracjach weselnych, wybierz poniższy link: organizacja ślubów Toruń.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok