Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Warunki budowy biogazowni
16 grudnia, 2016
Wszystko na temat instalacji pneumatycznych
22 grudnia, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli Ty i Twój partner pochodzicie z innych państw i jesteście innego wyznania…

Wesela mieszane to ogromne wyzwanie. Po pierwsze należy sprawić, żeby rodziny Młodej Pary przybyły na czas, secundo – w czasie uroczystości powinny się obopólnie rozumieć, a mianowicie pomocne są osoby, które rozumieją oba języki, tertio – program instrumentalny musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, iż należy go dobrać do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim przyjęciu perfekcyjnie sprawdzi się dj – wodzirej, który przygotuje scenerię muzyczną w oparciu o oczekiwania przyszłych małżonków. W Polsce systematycznie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-austriackie, polsko-portugalskie, polsko-ukraińskie, polsko-kanadyjskie, bądź polsko-wenezuelskie. W czasie ich aranżowania wypływa sporo dylematów, jakimi wcale nie muszą zadręczać się Ci, którzy mają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” trzeba zastosować „odrobinę tradycji” krajowej i zagranicznej. Dotyczy to wszystkich ceremonii, dań, instrumentalisty i innych gier. Kluczowym kłopotem może być język, dlatego warto na niniejszą uroczystość zatrudnić tłumacza, jeżeli Młoda Para, rodzina lub znajomi niestety nie mogą tego uczynić. Cały czas będzie tłumaczył przemowy i wyjaśniał wszelkie obrzędy.
Jak więc zjednoczyć dwie tradycje, bogate doświadczenia oraz sprawić, żeby goście nie „padali z nudów”?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Właściwy dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod zespolić w trakcie przyjęcia dwie różne tradycje. Każda familia będzie pewnie zupełnie inaczej przygotowana do tej uroczystości, stąd wszelkie różnice powinien on umiejętnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na parę spraw:

  • jego doświadczenie w planowaniu tego typu zabaw (zweryfikujmy w jakiej liczbie dokładnie uczestniczył)
  • zdolności wokalne, instrumentalne lub wodzirejskie (możemy zerknąć na filmiki z prywatek, które przedtem zostały przez niego przygotowane)
  • umiejętność wywoływania pozytywnych emocji u gości uczęszczających w identycznych imprezach (np. na slajdach widać, iż goście na przeróżnych uroczystościach dobrze się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do szczegółów
  • napisanie umowy z wszelakimi detalami ile kosztuje usługa, koszt przedłużenia okresu grania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • detale – a mianowicie wszelakie kwestie, jakie będą ważne w tym dniu, a które na moment zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, np. kultura osobista, dobrany strój, punktualność)
  • naszkicowanie „Planu B”, mianowicie następnego planu, który w przypadku nierealności zastosowania głównego „wejdzie w” jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy gościć dj’a alkoholem w trakcie wesela? Z jednej strony raczenie czy to alkoholem, czy to kąskiem weselnego tortu nie powinno wzbudzać poważniejszych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie pragnie mieć na naprawdę ważnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za grę, która siedzi „pod stołem” całkiem zawiana… Należy wybrać wyjście pośrednie, zatem zagwarantować jeden osobny stolik dla wodzireja z klasyczną „odrobiną” mocnego trunku. W przeciwnym przypadku cała zabawa może niespodziewanie się zakończyć, zaś goście będą zawiedzeni oraz momentalnie udadzą się do domów.

Jakie rozrywki może podpowiedzieć dj?

Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Możemy zaproponować swoje zamysły albo zdać się zupełnie na inicjatywę wodzireja. Zabawy najlepiej podzielić na zabawy związane z „przedbabinami”, gry taneczne, fanty itp. Ważne jest, aby powiązać zabawy integracyjne (na jakich goście mają możliwość rozmawiać ze sobą i się bawić), klasyczne (buciki weselne, gorące krzesła albo druga twarz), neutralne (żeby uniknąć nudy na weselu). Doskonałym pomysłem są też konkursy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu wcale nie powinny pojawić się rozrywki o intensywnym nacechowaniu seksualnym, obsceniczne lub znieważające którąś ze stron. Dj może zebrać zaproszonych do odtańczenia narodowego tańca danego kraju, m in. kazaczoka, poloneza, kankana, oberka. Zanim powstanie grafik atrakcji warto porozmawiać z rodzicami, dziadkami i pozostałymi zaproszonymi osobami o zwyczajach kraju, z jakiego pochodzą i dobrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, trzeba z nim obowiązkowo zaplanować wszystkie niuanse. Powinien połączyć przeróżne style muzyki, by każdy z przybyłych miał szansę radowania się przy ulubionych piosenkach.

Warto pamiętać!

Podczas brytyjskiego wesela rodzina i przyjaciele indywidualnie stawiają sobie dowolną ilość alkoholu. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który opłatę reguluje rodzina Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za małżonków na początku ślubu.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele międzynarodowe

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok